chatsohbet
» 
10 Kasım Ata’nın 75. Ölüm Yıl Dönumu
a aa
Tarih : 09 Kasım 2013 20:55
10 Kasım Ata’nın 75. Ölüm Yıl Dönumu
10 Kasım Ata’nın 75. Ölüm Yıl Dönumu
reklam

10 Kasım Ata’nın 75. Ölüm Yıl Dönumu

Sarı saçlım , Mavi gözlüm neredesin şimdi ? Öyle zor ki bugün seni anlatmak.Senin ilkelerini , senin hayatını  , ulusun için verdiğin mücadeleyi yazmak insana gurur ve huzur veriyor.Oysa şimdi ölümünü kaleme alıyorum.İnsan yazarken bile hüzne boğuluyor.

Seninle ilk tanışmamı anlatmak istıyorum.Küçük bir kız çocuğuydum.Evimizin baş köşesinde senin bir resmin vardı.Gözümü açtım ve hep o resmi gördum.Çakmak gibi  gözleri ile bize bakan , at üstünde bir asker resmiydi.Yine seninle aynı meslekten olan asker  babama birgün sordum.Baba Atatürk kim ? Kızım ben nasıl senin babansam oda Türk milletinin babasıdır dedi.Koskoca bir milletin babası nasıl olunabilirdi ?  Çocuk olmama rağmen gözümde öyle büyük bir karakter oluştuki tasvirini yapamıyorum.Seneler geçti  ve  ben seni tanıdıkça gözümdeki o kocaman lider , büyük bir dev oldu.Tıpkı tüm Türk milletınde olduğu gibi.

Ölümunun 75. Yıl dönümunde  Türk milleti hala senin için ağlıyor.Sarı saçlı , mavi gözlüsünü özlemle anıyor.Bir neslin çocukları şimdi anne baba oldu ve yarın çocuklarını alıp Anıtkabire seni anmaya koşucak.Onlarda tıpkı benim babam gibi seni çocuklarına tanıtıcaklar.Nesilden  nesile sevgin bir çığ oldu.Eksilmeden artan bir sevgiyle andık seni.Hiç kimseyi senin yerine koyamadık.Bugün özgur Türkiye’de yaşamanın rahatlığını sana borçlu olduğumuzu hep bildik ve ona göre saygımızı gösterdik.

Yarın sabah 09.05 ‘te tüm Türkiye’de hayat bir kez daha durcak.Sirenler çalıcak.İnsanlar oldukları yerde saygı duruşuna geçicek.Tıpkı bundan 75 yıl önce olduğu gibi acı ile hüzünle seni anıcaz.Gözlerimiz nemli semaya bakıcaz.Gittiğin yerde , huzur içinde uyuman için dualar edicez.

Sanmaki senden sonra , sen gibi bir lider geldi…Ne ülkeme nede Dünya’ya…Sen Dünya liderlerininde Lideriydın…Senden daha üstün niteliklerde bir lider daha Dünya’ya gelmedi.Hiç bir lider ölümünden  75. Yıl sonra böyle bir özlem ve sevgiyle anılmadı.Hiç kimse bir Mustafa Kemal ATATÜRK olamadı.

Ölümunun 75. Yıldönumun de tüm matemimle , sana olan özlemimi anlatmaya çalıştım ama ne mümkün…Senin ölümune halen inanamayan , kabullenemeyen bir toplumun bireyi , senin ölümunu nasıl anlatır ? Anlatamıyorum….Bu öyle bir acı ve kederki  kalemim yetmiyor anlatmaya…

10.11.2013  Pazar günü sabah 09.05  acı içinde seni özluyen bir toplumun göz yaşları ile anılıcaksın ATA’m…

DİĞER HABER HABERLERİ

  • Omegla TR

   Omegla TR

   Rusya'nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette alternatifi olarak Multi Bay ve Bayan arkadaşlık sitesi...

  • En Yeni Sohbet Odaları

   En Yeni Sohbet Odaları

   Sizlere uzun yıllardır bir çok Sohbet aramaların da hizmet veren Chat Sohbet Sitesi artık daha yeni ve...

  • Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Güzel ülkemizin, gezilecek ve görülecek yerleri o kadar çoktur ki yaz aylarında insanlar nereye tatile...

  • Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Ülkemiz de insanların yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı, kendi ülkelerinde çok fahiş fiyatlara tatil yapmak...

  • En Uygun Tatil Yerleri

   En Uygun Tatil Yerleri

   Yaşadığımız dünya teknoloji çağı olmasına karşılık, insan emeğinin de teknoloji ile yarıştığı bir çağ halini...