chatsohbet
» 
2014 Şubat Ataması Öğretmen Atama Kontenjanları
a aa
Tarih : 24 Kasım 2013 14:29
2014 Şubat Ataması Öğretmen Atama Kontenjanları
2014 Şubat Ataması Öğretmen Atama Kontenjanları
reklam

2014 Şubat Ataması Öğretmen Atama Kontenjanları
Başbakan Erdoğan, yaptığı açıklama ile MEB tarafından 10 bin kadronun Şubat ayı içerindeki yapılacak olan atamalarda atanılacak haberini verdi. Bu haber gündemin en önemli haberi olarak baş sıralarda yerini almayı başardı. Çünkü öğretmen alımlarında mili eğitim Bakanı Nabi Avcı uzun bir süredir bu konu ile ilgili ümit verici açıklamalarda bulunmuyor ve öğretmenlerin umudu her geçen gün biraz daha karanlığa gömülüyordu. Fakat Başbakan Erdoğan’ın yaptığı Şubat ayı atamalarında alınacak öğretmen kadrosu sayısı açıklaması ile öğretmenlere yeniden umut adına karanlıktan ışığa bir çıkış kapısında umut var olma müjdesi yaşattı.
Başbakan Erdoğan, yaptığı canlı açıklama ile şubat ayında 10 bin kadro ile öğretmen alımının gerçekleştirileceğini ve Kasım ayında da gene 750 öğretmenin atamasının gerçekleştirileceğini dile getirdi.
Bu açıklama ile şimdi beraberinde merak edilen konu ise branş dağılımın nasıl olacağıdır. Bu konu netlik kazandığı zaman öğretmenlerimiz daha rahat bir nefes almış olacaklar. Burada dikkat edilmesi gereken sosyal hayat içerisinde eğim sürecinde eksik görülen branşların tamamlanması ve var olan öğretmen sıkıntısını ortadan kaldırmaya yönelik olmalıdır.
Bakıldığı zaman eğitim geneline büyük lokma küçük lokma diye baz alınmaması istenilmekte ve her branştan öğretmen alımın gerçekleştirilmesi arzusu dile getirilmektedir. Bütün bu soruların cevabını atamlar için başvuruların başlaması ile sunulacak olan kılavuzda bulunacaktır. Yani bu süreç içerisinde gene bir belirsizlik kendini korumaya devam edecektir.
Uzun bir süredir ara ara gündeme gelen ve en sonunda gündemde kalmayı başaran bir diğer konu ise dershanelerin kapatılması gündemidir. Yazılan çizilen bir çok şeye Başkana Erdoğan, dershanelerin kapatılacağı yönünde sinyaller vererek, öğretmenlerinde MEB yönlendirileceğini ifadelerinde bulanarak dershane öğretmenlerinin yüreğine az da su serpmiş oldu.
Tabi bu konular tam anlamıyla netlik kazanana kadar inişli çıkışlı gündemler illaki gündeme gelecektir.

DİĞER HABER HABERLERİ

  • Omegla TR

   Omegla TR

   Rusya'nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette alternatifi olarak Multi Bay ve Bayan arkadaşlık sitesi...

  • En Yeni Sohbet Odaları

   En Yeni Sohbet Odaları

   Sizlere uzun yıllardır bir çok Sohbet aramaların da hizmet veren Chat Sohbet Sitesi artık daha yeni ve...

  • Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Güzel ülkemizin, gezilecek ve görülecek yerleri o kadar çoktur ki yaz aylarında insanlar nereye tatile...

  • Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Ülkemiz de insanların yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı, kendi ülkelerinde çok fahiş fiyatlara tatil yapmak...

  • En Uygun Tatil Yerleri

   En Uygun Tatil Yerleri

   Yaşadığımız dünya teknoloji çağı olmasına karşılık, insan emeğinin de teknoloji ile yarıştığı bir çağ halini...