chatsohbet
» 
Askerlikten Kaçma Cezası 2013
a aa
Tarih : 24 Kasım 2013 10:12
Askerlikten Kaçma Cezası 2013
Askerlikten Kaçma Cezası 2013
reklam

2013 yılı askerlikte büyük değişikliklerin yapıldığı bir yıl oldu.15 ay olan uzun dönem askerlik süresi  , hükümetin çabaları sonucu  12 aya kadar indirildi.Bu askerlik çağındaki gençler için sevindirici bir haber olurken , bunun yanında asker kaçakları içinde kötü bir haber vardı.Oda şuki asker açığı olmaması için uzun zamandır askerden kaçan  kişilerin para cezası ile cezanaldırılıcak olması.

Başbakan bu konuda işi sıkı tutarak ,  Milli Savunma bakanlığına 60 bin asker kaçalığı olduğunu ve bir an önce yakalanmaları , aksi taktirde para cezası ile cezalandırılmaları konusunda talimatı verdi.MSB ‘ da kendi  web sitesinden bu konuda duyuruda bulundu : “YOKLAMA KAÇAĞI VE BAKAYALARIN YURT GENELİNDE ARANMASI” konulu bölümde cezaların miktarları ayrıntılı olarak verildi.

Aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğüne de talimat verildi.Asker kaçaklarının bir an önce yakalanıp  şubelere teslim edilmesi konusunda.

Askerliğin 12 ‘a indirilmesinden kaynaklı olarak asker açığı olma tehlikesini ortadan kaldırmak için yapılan çalışmalarda , işi oldukça sıkı tutukları gözlenmekte.

Düzenleme öncesi  Asker kaçağı olup  , belirli bir süre sonra askerlik vazifesini yerine getirenler sadece bir dilekçe ile başvuruda bulunucak.Oldukça yüksek para cezalarının olduğu yeni düzenlemeden sonra , kolay kolay kimsenin Askerlikten kaçmayı düşünüceği  sanılmamakta. Kendi isteği ile teslim olan kaçaklara ceza indirimi yapılırken, yakalanan kişilere daha fazla ceza miktarı tebliğ edilecektir.Ceza miktarılarının  dudak uçuklatıcak kadar yüksek olduğu görülmektedir.Askerden kaçma cezası

1 yıla kadar bakaya kalan ve işlemlerini kendiliğinden tamamlatan yükümlülere 593 lira, yakalanarak getirilen yükümlülere ise 2 bin 376 lira idari para cezası ile cezalandırılıcağı açıklandı.

Asker Kaçağı konumunda olupta ne kadar ceza alıcağını bilmeyenler veya cezadan nasıl kurtulabiliriz merak edenler sitemizdeki yazıdan cevaplarını bulabilicektir.Yayınladığımız tabloda tüm sorularınızın cevabını bulabiliceksiniz.

DİĞER HABER HABERLERİ

  • Omegla TR

   Omegla TR

   Rusya'nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette alternatifi olarak Multi Bay ve Bayan arkadaşlık sitesi...

  • En Yeni Sohbet Odaları

   En Yeni Sohbet Odaları

   Sizlere uzun yıllardır bir çok Sohbet aramaların da hizmet veren Chat Sohbet Sitesi artık daha yeni ve...

  • Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Güzel ülkemizin, gezilecek ve görülecek yerleri o kadar çoktur ki yaz aylarında insanlar nereye tatile...

  • Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Ülkemiz de insanların yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı, kendi ülkelerinde çok fahiş fiyatlara tatil yapmak...

  • En Uygun Tatil Yerleri

   En Uygun Tatil Yerleri

   Yaşadığımız dünya teknoloji çağı olmasına karşılık, insan emeğinin de teknoloji ile yarıştığı bir çağ halini...