chatsohbet
» 
Bebek Gelişiminde Püf Noktalar
a aa
Tarih : 14 Aralık 2013 22:11
Bebek Gelişiminde Püf Noktalar
Bebek Gelişiminde Püf Noktalar
reklam
Etiketler :

BEBEK GELİŞİMİ

Bebekler anne karnından çıktıktan sonra yeni bir dünyaya alışma süreci oldukça önemlidir. Çok hızlı bir şekilde büyüdüklerinden dolayı çevresindeki her detay dikkat edilmeli ve olumlu yönde gözetlenmelidir. Bebek gelişimi sırasında 0 ile2 yaş arası çok hızlı olduklarından olumsuz bir alana değil daima olumlu ortam sağlanmalıdır. İlk 6 ay ek gıda almadan anne sütü almalı ve annenin sütü yettiği sürece 2 yıl emzirmeye devam edilmelidir. Her bebek genel olarak 6-7 aydan sonra emeklemeye başladığından etrafındaki eşyalar tehlikeli ise düzenlenmelidir.

Bebek gelişimi sırasında anne ve babanın bir birey gibi onunla konuşması çok önemlidir. Çünkü bebekler daha anne karnında her şeyi algılamaya ve bu olaylara göre tepki vermeye başlarlar. Sadece konuşamadıklarından ve kelimelerin anlamlarını bilmediklerinden dolayı kendilerini ifade etmeleri zaman alacaktır. Kesinlikle bebeğiniz ile bir yetişkin gibi konuşulmalı ve algılamaz düşüncesiyle hareket edilmemesi gerekmektedir. Beslenme konusunda ek gıdaya geçiş sırasında genellikle sulu ve mama tarzında yiyecekler verilmelidir. Et, sebze, tahıl, meyve ve tüm süt ürünlerini yavaş yavaş tattırılması şarttır.

Bebek gelişimi daha dünyaya gelmeden anne karnında başladığından dolayı kesinlikle anne ve baba bebeklerini görmezden gelmemesi gerekiyor. Yediği yiyeceği, yaşadığı ortama kadar önemli olmasının yanı sıra giydiği kıyafetlere kadar dikkat edilmelidir. Rahat, esnek ve sağlıklı hammaddelerden üretilmiş olan pamuklu, bambu kıyafetler bebekler için tercih edilmelidir.

DİĞER ÇOCUK GELİŞİMİ HABERLERİ