chatsohbet
» 
Beyninizi Keşfedin
a aa
Tarih : 18 Kasım 2013 9:00
Beyninizi Keşfedin
Beyninizi Keşfedin
reklam

Beyninizi Keşfedin
Beyin yaratılış itibari ile kendine has bazı özellikler taşımaktadır. Bu özellikler eskiden günümüze kadar ve devam etmekte olan birçok araştırmalara tabi tutulmaktadır. Sol beyin sözeldir. Sol beyin konuşmakla kalmaz karşıdaki kişiye olan duyguları ifaden önce gözden geçirir ve sinyallerini verir. Neyi düşünmemiz gerektiğini y a da hangi konuda nasıl davranmamız gerektiğini sağlayan kısmı kaplamaktadır.
Beynimizin sağ tarafı ise sol tarafının zıtlığını taşır. Yani bir ayna düşünün ve aynı zamanda da aynanın karşıdaki kişiye yansıması gibi. Yaratıcı olan beyin sol taraftaki olan kısımdır. Buna en güzel ve en basit örnek kişinin gördüğü rüyalardır. Uyandığınız anda rüya size çok mantıklı gelir fakat bir süre sonra saçma diye mırıldanırsınız. Bu mırıldanmayı size sağlayan beynin sol kısmıdır. Sağ beyin matematikseldir. Yeni olasılıklara açık ve yaratıcıdır.
Burada beynin hangi tarafının çalışmasına karar verecek olan ise bizlerizdir. Beynin hangi tarafın çalışmasına izin verirsek beynimiz o yönde çalışarak bize cevaplar verir.

DİĞER PSİKOLOJİ HABERLERİ