chatsohbet
» 
Bilim Nedir?
a aa
Tarih : 08 Aralık 2013 11:09
Bilim Nedir?
Bilim Nedir?
reklam
Etiketler :

Bilim Nedir?

Bilim insanın kendi varlığını, yaratılışını ve evreni deney ve gözlemlerle sorgulamasıdır. İnsanlar var oldukları andan itibaren çevrelerindeki her şeyin nedenini ve sonucunu anlamaya çalışmışlardır. Güneşin doğuşu, dünyanın şekli ve dönüşü, ayın hareketi bilimin en temel konularını oluşturmuş ve hayatımızı kolaylaştıran birçok buluş bilim sayesinde gerçekleşmiştir.

Bilim gerçekten yola çıkar ve deney gibi kanıtlanabilir yöntemlerden yararlanır. Bilim dalları kimya, psikoloji, siyaset, biyoloji, tıp, matematik, fizik gibi birçok farklı dala ayrılmıştır. Bilimin felsefe ile çok yakın bir ilişkisi vardır. Felsefedeki sorular bilimim deneyleri için kaynak olmuştur. Bilim sayesinde bugün çevremizde gerçekleşen birçok olayı açıklama fırsatı bulmuşuzdur. Bilim de yaşanan gelişmeler sonucunda birçok hastalığın tedavisi bulunmuş ve insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri sağlanmıştır. Bilim duyuları, insanları ve doğayı inceleyen farklı kategorilerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle tarihin ilk oluşumunu araştıran tarih bilimi birçok karanlık noktanın da aydınlanmasını sağlamıştır.

Bilim süreğendir ve sürekli yeni soru ve deneyler ile incelemelerine devam etmektedir. Yeryüzünde hala cevabı bulunamayan birçok soru vardır. Bilimle ilgilenen ve bu alanda araştırma yapan kişilere bilim adamı denilmektedir. Bilim adamları tarafından her konuda her gün binlerce araştırmaya imza atılmaktadır. Bilim ve din ilişkisi ise çok farklı şekilde işlemektedir. Her ne kadar birbiri ile yakın gözükseler de dinde soru ve sorgulama bulunmadığından bu yönü ile bilimden ayrılmaktadır.

DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

  • Seviyeli Chat Odası

   Seviyeli Chat Odası

   insanların zaman zaman bir arada olmak istediklerini düşünerek oluşturmuş oldugumuz Sohbet Odaları sizler...

  • Chat Odaları Yenilendi

   Chat Odaları Yenilendi

   Merhaba değerli ChatSohbet.Net kullanıcıları. Sitemiz uzun bir aradan sonra yenilenerek sizlere daha kaliteli...

  • Bilgi Paylaşımı ve İnternet

   Bilgi Paylaşımı ve İnternet

   İnsanlar bilgi birikim ve tecrübelerini aktarma ihtiyacı hissetmektedir.  Çünkü bili edindikçe...

  • Bu Virüse Dikkat : CryptoLocker ( Fidyeci Virüs )

   Bu Virüse Dikkat : CryptoLocker ( Fidy...

   İnternet Dünyasının yeni baş belası CryptoLocker denilen bir Virüs.Bu virüs girdiği bilgisayarı tamamen...

  • Skype Açamıyorum

   Skype Açamıyorum

   Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki uzun süre önce Microsoft bir güncelleme gerçekleştirerek Msn Messengerı...