chatsohbet
» 
Birini Özlemek
a aa
Tarih : 12 Kasım 2013 3:46
Birini Özlemek
Birini Özlemek
reklam
Etiketler :

Yaşanılan birlikteliklerde yaşanılan sevgi hislerinden dolayı özlem duygusu durmadan kişiyi tetikleyebiliyor. Ve bu özlem dürtüsü kişide hep sevdiği kişi ile beraber olma güdüsünü güdülüyor. Bir araya gelişlerde güzel vakit geçirme adına birçok aktivite yapılıyor. Ama sık sık bu bir araya gelmeler zamanla ilişkiyi monotonlaştırmaya başlıyor ve bir araya gelişler çokta heyecan vermiyor kişilere. Dikkat edilmesi gereken kısa az ve öz görüşmeler ile ilişkileri taze tutmak. Yani özlem kavramının kişiler arasında hep var olmasını sağlamayabilmek.
**Elbette ki hayatınıza aldığınız kişiyle fazlasıyla bir paylaşım içinde ister istemez olacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, paylaşımları yaşa ama odaklanma zihniyetidir. Fazlasıyla hayatını sevdiği kişi üzerine odaklayan ilişkilerde bir sahiplenmesi düşüncesi hep var olur ve her an ne yaptığına ne düşündüğüne kadar etrafını çepeçevre sarar ve bu istemeden de olsa karıdaki kişiye hesap sorma yetkisini kendinde buldurur. Ama bu maalesef ki kişinin hakkı değildir. Öyle ki bu saplantı adını alır ve kişiyi çıkmaza sürükler. Hem kendisini hem de karşıdaki kişiyi sosyal çevreden soyutlar ve fazlasıyla bağımlılık sonucu yaşanan olaylarda sorun sıklığıyla çokça karşılaşılacaktır.Unutmamalı ki herkesin yaşaması gereken dış bir çevre vardır.Ve bu çevre ile yaşama zorundadır.Bağını koparma gibi bir alternatifi yoktur.eğer böyle bir durum söz konusu olursa psikolojik sorunlarla karşılaşılmış olur.
**Yaşadığınız kırgınlıklar elbette ki olacaktır. Ve ikinizde kırılabilirsiniz. Taşıdığınız hisler var. Hayatın bir parçasıdır kırılmak ve kırmak. Fakat bunun telafisi geç olmamalı ve asla içtensizlik katılmamalı özür dilemelere. Özür dilerim ama fakat gibi cümleler karşıdaki kişiye sizi ele verir ve içten olmadığınızı anında yansıtır. Eğer ki tartışılan konuda haklılığınıza inanıyorsanız sırf olay çıkmasın ya da karşıdaki kişi kırılmasın diye özür de bulunmamalısınız. Tam tersi suç teşkil ediyorsanız telafisi için kesin kararlı olmalı ve özrünüz içtenlik taşımalıdır.
**Yapılan ve kişilerde en çok yara açan sorunlardan biride hayal kurmak ve baskı altına alınan duygulara sahip olmak. Elbette ki birlikteliğinizde onunla paylaşım adına hayalleriniz olmalı ama bu hayaller henüz rayına oturmayan bir ilişki de derin ifadeler yer almamalıdır. Evlenmek, beraber yaşamak gibi. Böylesi durumlarda kişi karşıdaki ile istem dışı hemen hemen her konuşmada bunu dile getirecek ve ilişkiyi o yönde baskı altına alacaktır. Oturmayan bir ilişki olması nedeni ilerde illaki ili kişide soğumalara sebep olacaktır. Her şeyin bir vakti var kavramını kavramalı ve akışına azda olsa bırakarak birlikteliklerde anın tadını ve huzurunu yakalamak en güzelidir.
**Çok seviyorsunuz ve kaybetme korkusu ile yaşıyorsunuz. Bu nedenle ilişkilerinizde hep alttan alan taraf siz oluyorsunuz. İşte tamamen baştan sona yapılan bir yanlış. Ne olursa olsun bunun sonucu karşıdaki kişiyi kaybetmek ve omuzlarınızda büyük bir hüzün taşımak olacaktır. Duygularınız ne kadar yoğun olursa olsun alttan alam duygusu olmamalıdır. Olunacak noktalar illaki vardır. bir sinir yatışmasında gayet normal olabildiği gibi. Ama her defasında bu alttan alışlar sizin kendinize olan özgüveniniz kaybettirecek ve o olmadan hiç bir şey yapamaz hal alacaksınız. Gerek var mı?
**Kıskanmak ve kıskandırılmak ise başta kişilere çok sıcak gelebilir ve gönlü okşayıp kişiyi mutlu edebilir. Fakat burada da ortayı bulma ya da buldurma söz konusudur. Elbette ki seven kıskanır ve sevilen kişi kıskanılır. bu bir gerçektir. Fakat kişinin bunu fazlasıyla kendinde barındırması sevginin yerine benimseme ve şartlanmasına neden olacaktır. Durmadan çalan telefonlar ve hesap sormalar hem sizi hem de karşıdaki kişiyi yoracak ve bu nedenle boş yere birçok tartışma ile gönüller kırılacaktır. Az da olsa kişi bunu kendi içinde yaşamalı yeri geldiğinde ince bir nağme olarak karşıdaki kişiye iletmelidir.
**Son olarak ilişkilerin odak noktası hediyelerdir. Fazlasıyla alınan hediyeler imkânlar nedeni ile son bulduğun da karşıdaki partneriniz bunu bekleyecek ve olmayınca boşluğa düşecek ve hatta onu sevmediğiniz düşüncesine bile kapılmasına neden olacaktır. İlişkilerde hediye kavramı illa ki maddiyata dökülmemeli ve manevi hediyelerle de ikramda bulunulmalıdır. İnce sözler ince dokunuşlar ince yazılar gibi.
Hatasıyla sevabıyla ilişkiniz sizin ilişkiniz bunu bilin ve değer gördüğünüz kadar değer verin.

DİĞER İLİŞKİLER HABERLERİ

  • Gabile Sohbet

   Gabile Sohbet

   Türkiye de Fenomen haline gelen Gabile kullanıcılar arasında tamamen diğer arayışlardan farklı bir görüş ve...

  • Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım

   Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım

   Eşim Beni Aldatıyormu, Eşim Beni Aldatıyor, Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım. Bugün sizlere bu başlık...

  • Okulda Gerçek Aşk Var mı

   Okulda Gerçek Aşk Var mı

   Okul dönemleri nin ilk günlerin de kalperi büyük bir heyecanla hoplatmaya devam eden o günler de...

  • insan ilişkileri

   insan ilişkileri

   Günümüzde insan ilişkilerini yürütmekte bazen zorluklar çekiyoruz. Özellikle kafamıza uymayan bazı kişilerle...

  • Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Başlı Özellikler

   Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Ba...

   Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Başlı Özellikler Bayanların erkeklerde aradığı özellikler gibi...