chatsohbet
» 
Ekonomi Haberleri
a aa
Tarih : 16 Kasım 2013 6:43
Ekonomi Haberleri
Ekonomi Haberleri
reklam
Etiketler :

Borsa İstanbul’un bir haftadaki düşüşü yatırımcısını bir hayli üzmüş vaziyette görünmektedir. Her anlamda son yılların en fazla kazandıran yatırım aracı olan borsa, son zamanlarda giderek düşme eğilimi göstermektedir. Bu düşüşte ABD Merkez Bankası FED’in yapmış olduğu açıklamalarda önemli bir yer tutmaktadır. Dünyada büyük bir etki gösteren bu açıklamalar ülkemize de olumlu ya da olumsuz olarak yansımaktadır.

Türkiye’nin kredi notunun arttırılması sonucunda yatırım yapılabilir bir seviyeye gelmesi yabancı sermaye kuruluşlarının ülkemize olan bakış açılarını değiştirmiştir. Daha önceden istikrarsızlık nedeniyle zayıf olan ekonomi belirli ölçütlerin yerine getirilmesi ile düzlüğe çıkmış ve bu sayede yabancı yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Bu durum BİST 100 olarak da bilinen Borsa İstanbul’a olumlu yansıma yapmıştır.

Belirli bir süre artış gösteren borsa son aylarda dalgalı bir grafik ortaya sererek sanki bu durumunu belli eder nitelikteydi. Her ne kadar gelişmekte olan ülkeler arasında belirgin bir yere sahip olan Türkiye, şirketlerin değerini ifade eden borsası ile de önümüzdeki yıllara damga vuracak bir nitelikte gözükmektedir.

Borsada meydana gelen düşüşler yatırımcıları oldukça mutsuz edeceğe benziyor. Altın fiyatlarında da belirgin bir düşme görülmeye başladı. Uluslararası piyasada altın fiyatları giderek yükselirken sabah saatlerinde ülkemizde altın fiyatları düşüş göstermeye başladı. Aylık veya haftalık olarak altın yatırımı yapan kişiler kazançlı çıktılar. Petrol fiyatlarında da düşme gözleniyor.

DİĞER HABER HABERLERİ

  • Omegla TR

   Omegla TR

   Rusya'nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette alternatifi olarak Multi Bay ve Bayan arkadaşlık sitesi...

  • En Yeni Sohbet Odaları

   En Yeni Sohbet Odaları

   Sizlere uzun yıllardır bir çok Sohbet aramaların da hizmet veren Chat Sohbet Sitesi artık daha yeni ve...

  • Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Güzel ülkemizin, gezilecek ve görülecek yerleri o kadar çoktur ki yaz aylarında insanlar nereye tatile...

  • Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Ülkemiz de insanların yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı, kendi ülkelerinde çok fahiş fiyatlara tatil yapmak...

  • En Uygun Tatil Yerleri

   En Uygun Tatil Yerleri

   Yaşadığımız dünya teknoloji çağı olmasına karşılık, insan emeğinin de teknoloji ile yarıştığı bir çağ halini...