chatsohbet
» 
En Kolay Nasıl Kilo Alınır
a aa
Tarih : 19 Kasım 2013 16:10
En Kolay Nasıl Kilo Alınır
En Kolay Nasıl Kilo Alınır
reklam
Etiketler :

 Çoğu insanlar aldıkları kilolardan şikâyetçidirler. Bunu da su içsem yarıyor sözleriyle dile getirmektedirler. Günümüzde değişen yaşam koşulları nedeniyle artık insanlar kilolu olmaya başladırlar. Bunun nedeni ise çok hareketsiz kalmalarıdır. Aldıkları kalorinin daha azını harcadıkları için kilo sorunuyla baş başa kalmaktalar.

Bazı insanlarsa kilo ne kadar fazla yerlerse yesinler kilo alamazlar. Bu tür insanlar da zayıf olduklarında şikayetçidir. Sürekli nasıl kilo alırım sorusuna cevap aramaya çalışırlar. İnsanların kilo alamamalarının birtakım sebepler vardır. Bu sebepler arasında çok fazla hareketli olmak ve alınan kalorinin daha fazlasını harcamak, çeşitli sindirim sistemi rahatsızlıkları, birtakım mineral eksiklikleri, bağırsaklarda bulunan parazitler yer almaktadır. Eğer bunun gibi herhangi bir sağlık problemleriniz yoksa kilo almak için yapacağınız ilk iş beslenme şeklinizi değiştirmektir. Tabi bu değişikliği önünüze ne gelirse yemek şeklinde yapmamalısınız. Düzenli ve dengeli beslenerek sağlıklı bir kilo alımı gerçekleştirebilirsiniz. Yiyecek olduğunuz gıdaların kalori değerlerini bilerek tüketmelisiniz. Günlük aldığınız kalori miktarını düzenli bir şekilde artırmalısınız. Üç adet ana öğünlerle birlikte beslenmenize ara öğünler de eklemelisiniz. Yemek sırasında kesinlikle su içmemelisiniz. Yemek yerken içtiğiniz su sizde tokluk hissi uyandıracaktır ve böylelikle daha az besin tüketmenize neden olmaktadır.

Kilo vermek isteyenler ekmek, makarna, pilav gibi yiyecekleri azaltırlar. Kilo almak istiyorsanız tavuk, balık, hindi, ve protein bakımından zengin olan kırmızı etlerin yanında pilav türü yiyecekleri de tüketmelisiniz.

DİĞER BESLENME DİYET HABERLERİ

  • Trabzonun Neyi Meşhur

   Trabzonun Neyi Meşhur

   Trabzon; fındık şehri olarak bilinir. Karadenizin en büyük şehri olma özelliği ile ön sıralardadır....

  • Serenay Sarıkaya Nasıl Kilo Verdi

   Serenay Sarıkaya Nasıl Kilo Verdi

   Serenay Sarıkaya Nasıl Kilo Verdi Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya; Star TV'de yayınlanmakta olan ve bu sezon...

  • Sağlıksız Kilo Vermeyin

   Sağlıksız Kilo Vermeyin

   Sağlıksız Kilo Vermeyin Diyet yapmak veya spor yapmak bayanların fazlalıklarından kurtulmalarına yardımcı...

  • Sağlıklı Yaşam ve Fit Bir Vücut

   Sağlıklı Yaşam ve Fit Bir Vücut

   Sağlıklı Yaşam ve Fit Bir Vücut Günümüzde birçok insan hem yaşam tarzına, hem de yediklerine dikkat etmiyor....

  • Dukan Diyeti Nedir

   Dukan Diyeti Nedir

   Dukan Diyeti Nedir Dukan diyeti hamilelerin rahatlıkla uygulayabilecekleri bir diyet türüdür. Özellikle...