chatsohbet
» 
Erkekler Evlilikten Ne Bekler
a aa
Tarih : 16 Kasım 2013 16:04
Erkekler Evlilikten Ne Bekler
Erkekler Evlilikten Ne Bekler
reklam

Erkekler Evlilikten Ne Bekler
Kadınların dünyası erkeklere göre daha karıştır. Erkekler tek bir çizgide yaşamayı kendilerine yol ederken, kadınlar birkaç çizgide çapraz yaşamayı tercih ederler. Bunun aslı nedeni yaratılış olarak beden ve düşünce farklılıklarıdır. Evlilik aşamasında ki bir kadın tozpembe hayallerde uçuşurken erkek tam tersi sadece hayallerde uçuşur.
Erkek yaşadığı sosyal hayatına daha bir kolaylık getirerek yaşamayı hedeflerken kadınlar mutluluk ve sevgi doyumu tadında yaşamayı tercih ederek evliliğe adım atarlar. Erkeklerin her an özgür kalma yapısı ile evlenildiği anda bu özgürlüğün sona ereceği endişesini hep taşırlar. Erkeğin üzerine rahat bir yaşam sonrası binen sorumluluk karmaşası erkeği yorar ve duygusal bazda hep bir şeyler yaşamayı ya ertelerler ya da gerek duymazlar. Çünkü evliliğe baktıkları pencere dar bir gökyüzünden ibarettir.
Çok severek dahi evlenecek olan erkek sevdiğiyle aşk duygularında okyanusta yüzeceği düşüncesinden ziyade kadınına sahip çıkma düşüncesini taşırlar. Peki, bu yanış mıdır? Elbette ki cevap hayır olacaktır. Fakat erkeklerin hayatlarında atladıkları ufak bir detay bir ömür karşılarına her tartışmada bayanlar tarafından bir tokat gibi çarpılmaya maruz kalırlar. Bu ufak detay arada sırada da olsa yapılması gereken sevgi jestleridir. Bayanlar duymak erkekler ise yaşamak isterler.
Erkeklerin bu dar pencereden bakışlarını geniş pencereye değiş tokuş etmeleri çok güçtür. Erkek evlilik duygusuna kendisini hazır istemedikleri müddetçe bu kavramı yaşama kararı almamalıdırlar. Aldıkları takdirde evlilik sıcak bir huzur kapısından soğuk bir huzursuzluk pasına doğru ani bir giriş yapmış olur. Erkeklerin evlilikten beklentileri basit kavramlar gibi gözükse de özünde zor kavramlardır.
Düzen, huzur, ilgi, güven, çocuk, cinsellik, annelik, özgürlük, arkadaşlık gibi kavramların hepsinin bir arada bulunmasını ve hatasız olmasını arz ederler. Özellikle erkek evlilikte bir anneden kopma yaşayarak farklı bir hayata adımda tereddütlerinden dolayı eşini annesi gibi davranması beklentisinde oluyor.
Bu psikolojik durumun farkında olan erkek eşinin kendisine bir arkadaş boyutunda olması beklentisine giriyor. Yani eşin kendisini her konuda anlaması ve emir altına almadan yönlendirmesini bekliyor. Evlilik kavramı erkekler için özel fakat duygusal bir olay değildir. Evlilikte her ne kadar en çok ilgiyi bayanlar bekliyor gibi bilinse de aslında erkekler eve adımlarını attıkları anda bu ilginin olmasını beklemekle kalmaz eşine mecburiyet kavramları adı altında genelleme yapar. Aslında duyguları duygusal anlamda belirtmektense böyle bir yolu seçmelerindendir mecburiyet kapsamı.
Evlilikte erkek her açıdan olaylara bayanlara göre farklı düşünmekte ve yaşamaktadırlar. Zaten iki farklı bedenin bir araya gelmesi gibi iki farklı duygununda bir araya gelmesi kadar daha doğal ne olabilir ki. Sadece yapılması gereken tek şey evlilik kavramını her haliyle benimseyen eşleri seçmektedir işin sırrı.

DİĞER İLİŞKİLER HABERLERİ

  • Gabile Sohbet

   Gabile Sohbet

   Türkiye de Fenomen haline gelen Gabile kullanıcılar arasında tamamen diğer arayışlardan farklı bir görüş ve...

  • Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım

   Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım

   Eşim Beni Aldatıyormu, Eşim Beni Aldatıyor, Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım. Bugün sizlere bu başlık...

  • Okulda Gerçek Aşk Var mı

   Okulda Gerçek Aşk Var mı

   Okul dönemleri nin ilk günlerin de kalperi büyük bir heyecanla hoplatmaya devam eden o günler de...

  • insan ilişkileri

   insan ilişkileri

   Günümüzde insan ilişkilerini yürütmekte bazen zorluklar çekiyoruz. Özellikle kafamıza uymayan bazı kişilerle...

  • Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Başlı Özellikler

   Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Ba...

   Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Başlı Özellikler Bayanların erkeklerde aradığı özellikler gibi...