chatsohbet
» 
Hamilelikte Yapılması Gerekenler
a aa
Tarih : 15 Kasım 2013 22:50
Hamilelikte Yapılması Gerekenler
Hamilelikte Yapılması Gerekenler
reklam

HAMİLELİK GELİŞİMİ

Hamilelik testine girdiğiniz ve sonrasında hamile olduğunuzu mu öğrendiniz? Hamileyseniz ve hamilelik hakkında pek fazla bir bilgiye sahip değilseniz, size elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Hamilelik gelişimi hakkında bilmek istediğiniz her şeyi sitemizde yer alan bu makale ile bulabilirsiniz.

Çiçeği burnunda bir anne adayı için hamileliğin birinci ayı çok heyecanlı geçer. Bu dönemde döllenme oluşmuştur ve bebeğiniz henüz cinsiyeti belirginleşmemiş olan sevimli bir yavrudur. Sizin vücudunuzda ise ufak değişikler meydana gelmeye başlamıştır bile. Fakat siz, henüz bu değişikleri fark etmezsiniz.

İkinci ay: Bebeğinizin bu dönemde dizleri, parmakları, dirsekleri gelişir ve yüz özellikleri belirginleşir. Anne ise bu dönemde ruhsal anlamda değişmelere maruz kalabilir. Korku veya neşe duyabilir ve mantıksız davranışlar sergileyebilir.

Dördüncü ay: Hamilelik gelişimi adına en önemli ay bu aydır. Zira bebek her şeyi ile şekillenmeye başlamış, cinsiyeti belli olmuştur. Ayrıca bebeğin kolları, kulakları ve bacakları iyice sertleşmiş ve en doğru şekli almıştır. Bu dönem anne içinde çok önemlidir, çünkü karnı şişmiştir ve dışarıdan bakıldığında hamile olduğu anlaşılabilir.

Yedinci ay: Bebeğiniz neredeyse tüm insan fonksiyonlarına erişebilmiştir. Bu dönemde bebeğin yaptığı hareketleri, eşiniz elini karnınıza koyduğunda hissedebilir. Bu dönem anne için çetin bir dönemdir. Annenin kilosu iyice arttar, halsizlik belirtileri gösterir, duygusal durumu değişiklikler gösterebilir, ayaklarına kramp girer, sırt ağrıları hisseder.

Dokuzuncu ay: Bu dönemde bebeğiniz tamamıyle insan fonksiyonlarına kavuşmuş ve anne bu ayın sonunda bebeğini nihayet kucağına alır.

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ