chatsohbet
» 
İlişkilerde Yapılan Hatalar
a aa
Tarih : 12 Kasım 2013 7:56
İlişkilerde Yapılan Hatalar
İlişkilerde Yapılan Hatalar
reklam
Etiketler :

Yaşanılan beraberlikte elbette ki inişli çıkışlar anlar yaşanılacaktır.Bu durumu inkâr etmek başlı başlı başına bir hata olur.Çünkü farklı düşüncelerdeki insanların ortak noktalarını bulmalı zor bazen de imkânsızdır.İyi giden bir ilişkide bir an değişiklikler yaşanabilir ve bu değişiklikler net anlaşılmadı takdirde sorun olarak adlandırılır.
Elbette ki belirttiğimiz gibi illaki hatalar var olacaktır. Ama bu hataları aza indirgemek bizlerin elindedir. Çoğu aza indirgemek için yapılacak olan birkaç ufak hareket ve davranışlarla çare bulabilirsiniz. İşte bunlardan bir kaçı,
**Yaşanılan yeni bir sorunda eski sorunları tekrardan gün yüzüne çıkarmak. Bu yaşadığınız sorun ufak da olsa büyümeye neden olacaktır. Yaşadığınız sorun ne ise o soruna odaklanmalı ve geçmişte yaşanılan sorunları özelliklede yüze vurmamalısın. Bu davranışla asla bir sonuca ulaşamaz ve halkalar gibi bir birine zincirlenmiş hata zinciri oluşturmaktan başak bir şey yapmamış olursunuz. Ve asla tartıştığınız konunun sonu gelmez. Yani çözümsüz bir davranıştır. Böyle bir durumda kişinin kendisini telkin etmesi ve yapmaması için aklıda tutulacak basit bir benzetme, bayatlayan bir yemeği yemeği kaç gün mideniz kabul eder.
**En çok duyulmak istenen ‘Seni Seviyorum’ cümlesidir. Evet, bu yapılan hataların en büyüğüdür. Eğer ki karşıdaki kişiye bu cümleyi söyleyecek kadar kararlı duygulara sahip değilseniz bu cümleyi söylemeniz en büyük bir hata olma sınıfına girer. Çünkü sözcük kısa da olsa taşıdığı anlam uzundur. Ve ilişkinizin başlı başına adı olma durumundadır. Eğer ki yoğun duygulardasınız bu ifadeyi kullanmalısınızdır. aksi taktirde karşıdaki kişiye büyük bir yalan söylemiş olursunuz ki,bu yalanın telafisi pek de mümkün değildir.Karşıdaki kişinin duygu onuru ile oynamamalısınız.bu sözcüğü kullanmak karşıdakine güven verir ve asla bırakılmayacağını düşünür.Karşıdaki insana saygı gösterme mecburiyetimiz illaki olması gereken bir gerçektir.
**Yaşadığınız birlikteliklerde maalesef ki ilk etap da hoşlanılan bazı huylar zamanla yerini hoşnutsuzluğa bırakabiliyor. Bu durumu aşmak için mümkün olduğu kadar ortak bir huy aşma çözümü bulunmalı ya da hoşa gitmeyen huylara itina ile sabır göstererek yokmuş tavrını sergilemek gerekir. Aksi takdirde beğenilmeyen özelliklerden dolayı kişi ile ilişki bitmeye yakın bir noktada olur. Aslında emin olmadığınız duygularla yola çıkmamalı ve karşıdaki kişiyi olduğu gibi kabullenmesini öğrenmelisiniz.

DİĞER İLİŞKİLER HABERLERİ

  • Gabile Sohbet

   Gabile Sohbet

   Türkiye de Fenomen haline gelen Gabile kullanıcılar arasında tamamen diğer arayışlardan farklı bir görüş ve...

  • Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım

   Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım

   Eşim Beni Aldatıyormu, Eşim Beni Aldatıyor, Eşim Beni Aldatıyorsa Nasıl Anlarım. Bugün sizlere bu başlık...

  • Okulda Gerçek Aşk Var mı

   Okulda Gerçek Aşk Var mı

   Okul dönemleri nin ilk günlerin de kalperi büyük bir heyecanla hoplatmaya devam eden o günler de...

  • insan ilişkileri

   insan ilişkileri

   Günümüzde insan ilişkilerini yürütmekte bazen zorluklar çekiyoruz. Özellikle kafamıza uymayan bazı kişilerle...

  • Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Başlı Özellikler

   Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Ba...

   Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Belli Başlı Özellikler Bayanların erkeklerde aradığı özellikler gibi...