chatsohbet
» 
Kilo Alma Sorunları
a aa
Tarih : 04 Aralık 2013 11:14
Kilo Alma Sorunları
Kilo Alma Sorunları
reklam

Kilo Alma Sorunları

Çağımızın önemli sorunlarından bir tanesi de obezitedir. Değişen yaşam koşulları sayesinde insanlar vakitlerini masa başı ilerde ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin başında geçirdiği için daha az hareket ederler. Böylelikle hareketsizlikten dolayı kişilerde fazla kilo sorunu ortaya çıkmaktadır. Bazı insanlar ise kilolarından değil de kilo alamamaktan şikayet ederler. Ne yerlerse yesinler hep zayıf kalırlar ve artık zayıflık giderek onlar için bir soruna dönüşebilir.

Ne yersem yiyeyim kilo alamıyorum diyenler kilo alma sorunlarının nelerden kaynaklandığını öğrenebilmek ve b soruna çözüm bulabilmek için ilk olarak yapmaları gereken şey bir diyetisyene başvurmaktır. Bu konuda uzman olan doktorlar kilo alma sorununuzun neden kaynaklandığını yapmış olduğu tetkikler sonucu ulr ve size ona göre bir tedavi ve beslenme programı uygular. Normal kilosundan aşağıda olalar ve kilo alm sorunu yaşayan insanlarda farklı birtakım sorunlar da meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar arasında saç dökülmesi, tırnak kırılması, sürekli uyku hali ve halsizlik, üşüme, titreme ve sinirlilik bulunmaktadır. Kilo alma sorunu bulunanlar besinlerden almış oldukları kalorilerden daha fazlasını tüketirler. Aldıkları kaloriden daha fazlasını yaktıkları için kilo kaybı yaşamaktadırlar.

Kilo alma sorununu ortadan kaldırmak için kilo alma sorunu yaşayan insanlar beslenmelerine çok dikkat etmelidirler. Günlük harcadıkları kalorilerden daha fazlasını vücutlarına almaları gerekir. Tabi bu onların her şeyi yiyecekleri anlamına gelmemektedir. Dengeli ve programlı bir şekilde günde altı öğün yemek yemelidirler.

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ