chatsohbet
» 
Kış Gözlük Modası
a aa
Tarih : 05 Aralık 2013 22:21
Kış Gözlük Modası
Kış Gözlük Modası
reklam
Etiketler :

Gözlük Modasu

Televizyon programlarında moda yorumcuları insanlara moda ve kıyafetler hakkında bilgilendirmekte ve yarışmacılarına uygulatmaktadır. Böylelikle izleyiciler moda renkler ve kıyafetlerdeki uyum hakkında bilgi edinmektedir.

2013 yılının hâkim renklerini ünlü modacıların yorumları ışığında belirlemeye çalışalım. Modacılar hâkim renk şudur diye kesin olarak belirlemeseler de sergiledikleri kıyafetlerle hâkim rengi kendi bakış açılarıyla yorumlamışlardır.

Modacıların hemen hepsinin tasarladığı kıyafetlerin çizgili olduğu gözlenmektedir. Kış sezonunda pastel ve dumanlı renklerin hâkim olacağı konuşulmaktadır. Siyah ve beyaz ise yine kendisinden oldukça bahsettirmektedir. Bu yıl abiye kıyafetler de ise güpürlü desenler oldukça popülerdir. Abiye kıyafetlerde siyah liderliğini korumuştur. Siyah güpürlü kıyafetler şıklığın sembolü olmuştur.

Ünlü modacılar defilelerinde leopar, çizgili ve barok desenlere çoğunlukla yer vermişlerdir. Bu desenlerin popüler renkleri ise koyu renkler olmuştur. Barok desenler kırmızı, mor, siyah ve beyazla kullanılabilir. Yine elbiselerde çiçekli desenler bu yılın gözdesi olmuştur. Bayanların kendilerini cıvıl cıvıl hissettiren rengârenk çiçeklerle süslenmiş elbiseler oldukça tercih edilmiştir. Siyah her yıl olduğu gibi bu yılda liderliğini korumuştur.

2013 kış modasında koyu renklerin ve çizgilerin hakim olduğunu görüyoruz. Dolgu topuklu ve platform tabanlı ayakkabılar bu yılın trendleri arasında bulunuyor. Kışlık mont ve kaban modellerinde önceki yıllara oranla çok daha açık renkler dikkat çekiyor. Beyaz, krem, yeşil ve kırmızı gibi renklerinde kabanlarla karşılamanız mümkün.

DİĞER MODA HABERLERİ