chatsohbet
» 
KIŞ OKUL KIYAFETLERİ
a aa
Tarih : 04 Aralık 2013 22:17
KIŞ OKUL KIYAFETLERİ
KIŞ OKUL KIYAFETLERİ
reklam
Etiketler :

KIŞ OKUL KIYAFETLERİ

 Öğrencilerin okul sırasında giydiği formalardan dolayı çok fazla renkli ve düzensiz kıyafetleri giymek mümkün değildi. Sadece kış okul kıyafetleri olarak süveter, hırka ve kalın çoraplara izin verilmektedir. Ancak son yıllarda okullarda serbest kıyafetin yürürlüğe girmesinden dolayı öğrenciler istedikleri seçimleri yapabilmektedir. Elbette bu serbestlikte de bir takım kurallar yer almakta ve bunlara uyulması şarttır. Makyaj yapmak, kısa etek giymek gibi okula aykırı tarzda kıyafetler tamamen yasaktır.

Kış okul kıyafetleri konusunda formalar gibi kalın ve yün olanlar seçilmelidir. Kız öğrenciler eteklerinin altına uzun çoraplar tercih etmesi gerekiyor. Forma olan okullarda yazın tişörte ve kısa kollu gömleklere izin verildiği gibi kışında süveter, hırka, kalın gömleklere izin verilmektedir. Ancak bu çok fazla renkli ve modelli değil daima lacivert, gri ve siyah gibi renkler olarak temin edilmesi şarttır. Forma kullanan okullarda süveterlerin göğüs kısmında okulun arması mevcuttur. Bunun dışında okullarda kıyafet konusunda fazla detay ve moda gibi kavramların olması kesinlikle mümkün değildir.

Elbette lise ayarında olan öğrenciler kış okul kıyafetleri konusunda oldukça serbesttirler. Bu sezonun renkli kabanları ve kaşeler ile kız öğrenciler okulda istedikleri özgürlüklerine kavuşmuş durumdadır. Yün kazaklar, çoraplar, pantolonlar gibi birçok kıyafet okul sıralarında sıcacık ve eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Kışın forma giyen öğrenciler beden derslerinde bile kışlık eşofmanlar takım olarak tasarlanarak öğrencilere dağıtılmaktadır.

DİĞER HABER HABERLERİ

  • Omegla TR

   Omegla TR

   Rusya'nın en yaygın olarak kullanılan chatroulette alternatifi olarak Multi Bay ve Bayan arkadaşlık sitesi...

  • En Yeni Sohbet Odaları

   En Yeni Sohbet Odaları

   Sizlere uzun yıllardır bir çok Sohbet aramaların da hizmet veren Chat Sohbet Sitesi artık daha yeni ve...

  • Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Türkiye Nin Tatil Köyleri

   Güzel ülkemizin, gezilecek ve görülecek yerleri o kadar çoktur ki yaz aylarında insanlar nereye tatile...

  • Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Sohbet Odaları Tatil Keyfi

   Ülkemiz de insanların yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı, kendi ülkelerinde çok fahiş fiyatlara tatil yapmak...

  • En Uygun Tatil Yerleri

   En Uygun Tatil Yerleri

   Yaşadığımız dünya teknoloji çağı olmasına karşılık, insan emeğinin de teknoloji ile yarıştığı bir çağ halini...