chatsohbet
» 
Sonbahar Kış Modası
a aa
Tarih : 10 Aralık 2013 11:15
Sonbahar Kış Modası
Sonbahar Kış Modası
reklam

Sonbahar Kış Modası

 Giyim tarzlarımızı içinde bulunduğumuz hava şartları belirler. Bu nedenle insanlar sıcaktan ve soğuktan korunmak için farklı türden giysileri tercih ederler. Mevsimler birbirinden farklılık gösterdiği içi bu farklılık insanların giyim kuşamına da yansımaktadır. Bu nedenle ilkbahar yaz, sonbahar kış modaları oluşmaktadır.

Yaz sıcaklarının yavaş yavaş gitmesiyle birlikte mağaza vitrinlerinde sonbaharın geldiğini anımsatan kıyafetlerle donandı. Bu sezon sonbahar kış modasında ekose bir adım öne çıktı. Ekose kumaşlar genellikle etekler ve gömleklerde kullanılırken sonbahar kış modasında artık şapkalarda, ayakkabılarda kaban ve montların yanında her türlü aksesuarlarda da kullanılmaya başlandı. Baharın gelmesiyle birlikte renklenen kıyafetler sonbahar ve kış modasına uygun olarak yerini koyu renklere bıraktı.  Çiçek desenleri, kaz ayağı desenleri ve ekoseler, kadife, deri, dantel, kürk gibi kumaşlara işlenerek şık bir görüntü oluşturmaktadır. Sonbahar kış modasının renkleri arasında kırmızı, mor, mavi yer alırken kışı simgeleyen siyah, gri, hardal renkleri de bulunmaktadır. Krem ve beyaz tonları is kış sezonunu sonunda ortaya çıkacak olum baharın müjdesini verecektir.

Baharın ve yazın simgesi olan açık deniz mavisi rengini sonbaharın rengi olan koyu gri bir pantolon ya da taytla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca kışın soğuk günlerinde giydiğiniz kahverengi gömlek ya da kazakları kırmızı, turuncu ve fuşya rengi bir etekle giyerek farklı bir imaj oluşturabilirsiniz. Bu sezon sonbahar kış modasında kemerler kendisine ayrı bir yer bulmuştur. Kemerler kabanların, blazer ceketlerin, elbise ve trikoların önemli birer parçası konumundadır.

DİĞER MODA HABERLERİ