chatsohbet
» 
Tüp Bebek Nasıl Olur
a aa
Tarih : 04 Aralık 2013 23:55
Tüp Bebek Nasıl Olur
Tüp Bebek Nasıl Olur
reklam
Etiketler :

TÜP BEBEK

Bir evlat sahibi olmak istiyor fakat bazı nedenlerden dolayı en büyük isteğiniz olan bu mutluluğa erişemiyor musunuz? Doğal yollardan çocuk sahibi olmak için her şeyi denediniz ama tedavilerden nagatif sonuçlar mı aldınız? Peki ya hiç tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olmayı düşündünüz mü? Eğer tüp bebektedavisi ile çocuk sahibi olmak isterseniz, size yardımcı olacağız.

Tüp bebek tedavisi yorucu bir tedavi şekli değildir. Tüp bebek tedavisi yumurta sayısını artırmak ve daha kaliteli yumurta almak için uygulanan bir yöntemdir. Bir ya da daha fazla yıl düzenli olarak cinsel ilişki yaşamalarına rağmen çocuğu olmayan çiftlerin mutlaka bir kadın doğumcuya başvurmaları gerekmektedir.

Şayet kordonlarda kalıcı bir hasar varsa veyahut  erkek spermlerinde  hareket ve sayı yetersizliği söz konusuysa bu hastalarda direkt tüp bebek tedavisine başlanır. Eğer ilk denemede başarı elde edilemediyse tekrardan tüp bebek tedavisini denemeniz de bir sakınca yoktur. Çünkü hastalarda yumurta ve sperm bulunduğu sürece hangi yaşta olunursanız olun defalarca tüp bebek yöntemini uygulayabilirsiniz. Eğer ekonomik durumunuz tekrar denemeye müsade ediyorsa, verim alıncaya dek tekrar tekrar deneyebilirsiniz.

Tüp bebek tedavisinde genellikle anne adaylara yumurta miktarını arttırabilmesi  amacı ile bazı hormon ilaçları verilir. Anne adayı bu ilaçları kullanıldığı süre içinde; kısa süreli olarak ateş basmaları kilo artışı ödem gibi bir takım hassasiyet ya da iğne yerinde şişlik ve tahriş görebilir. Ama bunlar kısa süreli etkilerdir ve tedaviyle beraber zaten sona erer. Yani devamlılığı yoktur.

DİĞER BİLİNMEYENLER HABERLERİ

  • Thomas Taw

   Thomas Taw

   Merhaba arkadaşlar, bugünler de oldukca adından söz ettiren ve araştırmalarıma göre bir çok kişi de etkisini...

  • Tuncelinin Neyi Meşhur

   Tuncelinin Neyi Meşhur

   Tunceli; Tümüyle Fırat havzası içerisinde kalması ile ünlüdür. Yetişen meşhur ürünleri, ceviz, dut ve...

  • Uşak’ın Neyi Meşhur

   Uşak’ın Neyi Meşhur

   Uşak;Türkiye’de ilk elektriği kullanan şehir olma özelliğine sahiptir.Dünyanın 2 büyük kanyonuna sahip olma...

  • Vanın Neyi Meşhur

   Vanın Neyi Meşhur

   vanın nesi meşhur, van ilimizde ne yetişir, van da yetişen bitkiler nelerdir. Van; şehrimizde ilk akla gelen...

  • Yozgatın Neyi Meşhur

   Yozgatın Neyi Meşhur

   yozgatın neyi meşhur, yozgatda ne yetişir, yozgatda yetişen bitkiler, yozgatda yetişen meyveler...