chatsohbet
» 
Vücut Tipine Uygun Giyim Önerileri
a aa
Tarih : 20 Kasım 2013 9:33
Vücut Tipine Uygun Giyim Önerileri
Vücut Tipine Uygun Giyim Önerileri
reklam
Etiketler :

Şık ve gösterişli bir imaj sergilemek istiyorsanız giymiş olduğunuz kıyafetler vücut tipinize uygun olmalıdır. Ne kadar kaliteli ve pahalı giysiler giyerseniz giyin vücut tipinize uygun değilse sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu ya da olduğunuzdan daha fazla zayıf gösterecektir. Doğru bir giyinme şekliyle artık kalın basenler ve kısa bacaklar sizin için bir sorun oluşturmayacaktır.

Göbekli ve baseni fazla olan bayanlar daha şık görünmek için göğüs altından bollaşan giysileri tercih etmelidirler. Fakat üst kısmı ince ve hayli zayıf olanlar ise üst kısmı dar alt kısmı bol bir elbise giyinebilirler. Kalın bacaklara sahip olanlar ise etek yada elbise giyeceklerse eteğin boyu dizin çok üstünde olmamalıdır. Eğer dizin çok üstünde ve kısa olursa bacakların daha kalın görünmesine neden olmaktadır. Vücudu ince ve uzun olan bayanlar babetlerle ve topuklularla birlikte dar pantolonları tercih etmeliler. Fizikleri kusursuz olduğu için bedenlerine yapışan ince uzun elbiseler hoş bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Gövde boyu uzun ise bu boyu daha kısa göstermek için enine çizgilerden oluşan kıyafetler giyilebilir. Gövde boyu kısa olanlar ise boyuna çizgilerden oluşan kıyafetleri tercih edebilirler.

Boyu kısa olan bayanlar bol kesimli giysiler giydiklerinde boylarının daha kısa olduğu izlenimi verir. Oysa boyu kısa olanlar üzerlerine oturan giysileri tercih etmeliler. Kıvrımlı hatlara sahip olanlar ise bu kıvrımlarını göstermek için korse şeklindeki kıyafetleri tercih etmeliler.

DİĞER MODA HABERLERİ